جاهای دیدنی فلورانس |جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا 


جاهای دیدنی فلورانس را میشناسید ؟با جاذبه های گردشگری فلورانس آشنا شویم
شهر فلورانس ایتالیا جاذبه های بسیار شگفت انگیزی دارد. این شهر درواقع کلکسیون بی نظیری از کلیساها و قصر ها و موزه ها و نمایشگاه بسیار زیبایی از عصر رنسانس ایتالیاست. 


کلیسای جامع سانتا ماریا |جاهای دیدنی فلورانس

این کلیسا تشکیل شده است از میدان دومو و مجموعه ای از ساختمان های اطراف آن. دیوار های مرمری و منبت کاری های ظریف این بنا بسیار خیره کننده و زیباست. 


تعمیدگاه سن جیوانی (سنت جان)|جاهای دیدنی فلورانس

یکی دیگر از جاذبه های بسیار زیبای فلورانس تعمیدگاه قرن دوازدهمی سن جیوانی (سنت جان) است. درب های کلیسا از صفحه های برنزی و به زیبایی طراحی شده اند. این دروازه های بسیار زیبا که شاهکار هایی از معماری هستند به دروازه های بهشت شهرت یافته اند. برای تماشای دقیق و لذت بردن از این شاهکار های معماری میتوانید از موزه ی کلیسای جامع بازدید کنید

قصر وکیو (قصر سینوریا)|جاهای دیدنی فلورانس

شهر فلورانس و جمهوری ایتالیا در گذشته از این قصر باشکوه هدایت می شد. به همین جهت کارهای طراحی این قصر را بزرگترین طراحان و معماران آن دوران به انجام رسانیده اند. برای بازدید از این قصر حتما به یاد داشته باشید که هنگام غروب بازدید از بام قصر و تماشای منظره شهر را نیز در برنامه ی خود داشته باشید. 


قصر و گالری اوفیتزی |جاهای دیدنی فلورانس

این موزه در تنوع و کیفیت بسیاز زیبا و مبهوت کننده است و شما می توانید از کلکسیون ها و نقاشی ها و آثار هنری و بسیاز زیبا ی این مجموعه بازدید کنید.


پونته وکیو |جاهای دیدنی فلورانس

شناخته شده ترین نماد شهر فلورانس پل پونته وکیو محسوب می شود.این پل درواقع جایی برای فروشگاه های طلاسازان شهر فلورانس است و شما با ابزدید از این پل می توانید از انواع جواهرات بی نظیر بازدید داشته باشید .


کلیسای سن لورنزو |جاهای دیدنی فلورانس

این کلیسا در واقع هنر معماران و طراحان بزرگ آن دوران مانند برونلسکی و میکلانژ است. البته هر دو این هنرمندان قبل ازاینکه اثر خود را به اتمام برسانند از دنیا رفتند.اما شما با بازدید از این کلیسا میتوانید به تماشای آثار دیگر هنرمندان دوره ی رنسانس یعنی دوناتلو و لیپی نیز بپردازید.


بنای لوجیا دی لانتزی و میدان دلا سینوریا |جاهای دیدنی فلورانس

میدان دلا سینوریا یک مکان بسیار زیبا برای گردشگران و محل تجمع و مرکز اجتماعی برای افراد محلی این شهر میباشد.در کنار دیوار اوفیتزی بنای لوجیا دی لانتزی قرار دارد که درواقع یک نمایشگاه فضای باز از تندیس ها و آثار هنری بزرگترین هنرمندان آن عصر میباشد .


کلیسای سانتا ماریا نوولا|جاهای دیدنی فلورانس

این کلیسا درواقع مجموعه ای از برترین آثار نقاشی های دیواری شهر است. یک منبر مرمرین و نیز تمثیل مریم مقدس و یک تندیس از جنس برنز و دیگر آثار از بزرگترین طراحان و معماران و نقاشان آن دوران همگی در این کلیسا به چشم می خورد.


کلیسای سانتا کروچه |جاهای دیدنی فلورانس

در این کلیسا نیز گنجینه ای آثار هنرمندان عصر رنسانس را مشاهده خواهید کرد.نیایشگاه باردی ، نقاشی های دیواری جوتو ، نیایشگاه پروتزی ، نقاشی تاثیرگذار مسیح مصلوب از جمله ی این آثار است.همچین داخل تالار کلیسا آرامگاه برخی از هنرمندان دوره ی رنسانس مانند : میکل آنژ ، گالیله ، جیبرتی ، و ماکیاولی قرار دارد.


گالری آکادمی |جاهای دیدنی فلورانس

از مشهورترین اثر هنرمند معروف میکل آنژ یعنی مجسمه داوود کپی های زیادی در کل شهر فلورانس به چشم میخورد . اما نمونه ی اصلی آن در این گالری نگهداری میشود. همچنین در این گالری میتوانید برترین آثار هنرمندان دوران رنسانس را نیز از نزدیک مشاهده کنید. و همچنین یکی از مشهورترین آثار موزه ی گالری آکادمی نیز تندیس مریم مقدس است . 

مطالب مشابه : جاهای دیدنی تور لهستان - جاهای دیدنی تور آنتالیا - جاهای دیدنی تور انکارا- جاهای دیدنی تور پاتایا

قصر پیتی و باغ های بابولی|جاهای دیدنی فلورانس

آپارتمان های سلطنتی زیبا و اتاق های بسیار مجلل این قصر بسیار برایتان خیره کننده خواهد بود . همچنین می توانید در بازدید از این قصر اثار نقاشی هنرمندان بزرگ را به نظاره بنشینید. همچنین در قسمت پشت قصر باغ های بابولی قرار دارد که هنوز هم با دقت و به زیبایی از آن مراقبت و نگهداری میشود.


میدان میکلانژ|جاهای دیدنی فلورانس

در این مکان زیبا می توانید از وسط باغ هایی که اطراف آن را رودخانه احاطه کرده پیاده روی کنید و همچنین مناظر بسیار زیبایی از شهر را از گنبد برونلسکی به نظاره بنشینید